Dünya Çay Evi Gıda San ve Tic A.Ş

    2011 yılında çay dünyasına merhaba dedik. İlk adımlarımız dünya da çay denilince neler akla geliyordu. Gerçektende çay dünyasına değilde, dünyada çayın yerini görünce bizde merhaba dedik. Ekibimiz ile birlikte öncelikle dünyada kaç ülke var, bu ülkelerden kaçı çay üretiyor, tüketiyor, ithal yada ihraç ediyor bunları araştırdık. Bunları yaparkende bir çok şeyle iç içe geldik. Bu araştırmamızdan dolayı dünyanın bir çok ülkesinde çayların duayenleri denilecek kişiler ile dostluğumuz başladı. Bunun yanısıra bu ülkelerin çay tarihçelerini, çay kültürlerini, çayın onlardaki önemini, en çok içtikleri en meşhur çaylarını ve bu çayların demleme tekniklerini ve bu ülkelerin çay konusundaki ilklerini hepsini yazdık. 

    Bir baktık ki nerdeyse bin sayfalık bir kitap oldu. Ama bu kitapta çay adına yazılmamış hiç bir şey kalmadı. Bizde bu kitabı bir eser haline getirdik ve dünyada böylesine çayın kitabını yazan ilk kişi ünvanını kazandık. Bununlamı kaldı tabi ki hayır. Sonra Çay bu dünyada bulunduğu andan itibaren ki tüm ilkleri aşamaları tek tek yazdık ve çayın kronolojisini yazan ilk insan olduk. Hatta bu kronolojiyi  ülkemizin medahı iftiharı olan TSE kurumumuz farkına vararak dergilerinde yayınladılar. Bununlamı kaldı hayır Amerika bizi duymuş ve dünyanın en büyük çay bloğu olan TCHİNG adlı çay bloğu bizi yayınladı. Anladık ki biz doğru yoldaydık. 

    Buradan yola devam ettik ve dünyadaki çayın ustaları olan dostlarımızla irtibata girerek  çay getirtmeye başladık. Bu arada web sitemizi 2011 de ilk kurduk ama şu an gezdiğiniz bu site e ticari olarak sıfırdan sizler için yenilendi. Bizde dünyada kimsede bu kadar sayısı olamayan ve dünyanın hemen hemen tüm ülklerinin meşhur çaylarını sizler için bir araya getirttik ve şu an hem ülkemizde binlerce yere hemde yurtdışında ciddi anlamda ithalat ve ihracat yapmaktayız. Bununla gurur duyuyoruz. 

    Biz sadece şunu diyoruz "Dünyanın Çayı, Dünya Çay Evi'nde İçilir". Biz çayın uzmanı, profesörü ve çay konusundaki çayın ilmine açılan tek kütüphaneyiz.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                    Sayılarımla ve sevgilerimle

                                                                                                                                                                                                                                                                               Bilhan Ilgaz

© Copyright 2017 Yazılım ve Tasarım NoyaWeb