Dünya Çay Evi Gıda San ve Tic A.Ş
Orjınal  Beyaz Çay
Orjınal Beyaz Çay

Dünyanın en iyi ve orjınal çayı olan Beyaz Çay tamamen organiktir.

100,00 TL

Adet

Sipariş Özetiniz

           Sipariş Toplamınız :
,00 TL
            Kargo Bedeli          :
,00 TL
            Ödeme Tutarı        :
,00 TL
   

Dünyanın en iyi ve orjınal beyaz çayı olan white Orgınal Tea artık Dünya Çay Evin de. Bu çay tamamen organik olup sadece siz değerli müşterilerimize sunmaktan gurur duyarız. Çin'in en yüksek Bilimsel adı Camellia sinensis olan beyaz çay, esasen Uzakdoğu menşeili bir çay türü. Anavatanı Çin' den gelmiştir. İlk hasatın taç yaprak, filiz ve tomurcuklarından elde edilen ve sadece el ile toplanan orjinal beyaz çaydır.Dünyada en çok tüketilen beyaz çay türüdür. Çin’in Fujian bölgesinde üretilen bu çayın yaprakları yaklaşık 3 santimetre ebatlarındadır ve gümüş renkli kadifemsi bir yapıya sahiptir. Beyaz çayın en çok tüketilen türü olduğu için fiyatı da diğerlerine nazaran oldukça yüksektir.

Bu çayın en temel özelliği 75 derecede demlendiğinde açık sarı bir renk almasıdır. Çayı demlediğinizde yaprakların üzerinde bulunan gümüş rengi kafidemsi tüylerin, çayın yüzeyinde yüzdüğünü görürsünüz.

50 gr  yaklaşık 35 fincan

Hazırlanışı: Oldukça hafif ve tatlı bir tadı olan bu çayı hazırlamak için 2-3 çay kaşığı beyaz çayı, yaklaşık 5 ila 8 dakika boyunca 75-80 derecelik sıcak suda demlemek gerekmektedir.

© Copyright 2017 Yazılım ve Tasarım NoyaWeb