Dünya Çay Evi Gıda San ve Tic A.Ş
Ölümsüzlük İksiri
Ölümsüzlük İksiri

AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMAYI LÜTFEN  ÇOK İYİ OKUMANIZ LAZIM, LAZIM Kİ SİZİN DERDİNİZ DIŞINDA BAKIN NELERE GERÇEKTEN ŞİFA OLUYOR GÖRÜRSÜNÜZ.

400,00 TL

Adet

Sipariş Özetiniz

           Sipariş Toplamınız :
,00 TL
            Kargo Bedeli          :
,00 TL
            Ödeme Tutarı        :
,00 TL
   
BU ÜRÜNÜ DAHA DOĞRUSU BU ORGANİZMAYI BİR DEFA ALACAKSINIZ AMA ÖMÜR BOYU KULLANACAKSINIZ. SADECE SİZDE DEĞİL AİLENİZDEN EŞİNİZ ÇOCUKLARINIZ ANNENİZ BABANIZ YADA SEVDİKLERİNİZ KİM VARSA BU ÜRÜNDEN FAYDALANABİLİR BU SEBEPLE NE ALDIĞINIZI İYİ BİLİN YETER.
 
BU ÜRÜNÜ AMERİKADA, UZAKDOĞUDA SU GİBİ İÇİYORLAR NASIL BİZİM ÜLKEMİZDE GAZOZDU, KOLAYDI ASİTLİ İÇECEKLERE İNSANLAR DÜŞKÜN AMERİKA, UZAKDOĞU VE BİRÇOK AVRUPA ÜLKLERİNDE DE BUNU CİDDİ ANLAMDA TÜKETİYORLAR ÇÜNKÜ OKUDUĞUNUZDA DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ AKLIN ALMAYACAĞI KADAR İSPATLANMIŞ YÜZLERCE HASTALIĞA GERÇEKTEN ŞİFA VERİYOR. TARAFIMIZCADA BU DEFALARCA MÜŞTERİLİMİZCE TEYİT EDİLMİŞTİR.
 
HERYERDE VARMI BU ÜRÜN VE HERYEREN ALINIR MI? :  hERYERDE DEĞİL AMA BU İŞİ UYGUNSUZ, HİJYEN OLMAYAN TÜM KOŞULLARLA ÜRETMEYE ÇALIŞAN BAZI KİŞİLER SATMAYA ÇALIŞIYORLAR VE BURADA UCUZ DİYE ALAN İNSANLAR SONRASINDA BIRAKIN ŞİFA BULMAYI ORGANİZMALARI ELLERİNDE ÖLÜYOR VE FAYDASIZ HALE GELİP SIKINTILARI DAHA DA ARTIYOR. SİZ SİZ OLUN KURUMSAL OLMAYAN EMİN OLMADIĞINIZ ASLA HİÇ BİR YERDEN ALMAYINIZ. 
 
KOMBUCHAİ TEA 
TAMAMEN KENDİ BÜNYEMİZDE % 100 ORGANİK OLARAK ÜRETİLMEKTEDİR.
 
%100   doğal içecektir
 
 
 
 
 
LÜTFEN ÇOK DİKKATLİ AĞIR AĞIR VE  ANLAYARAK OKUYUNUZ Kİ 
SAĞLIĞIMIZ İÇİN NE KADAR 
FAYDASI VAR GÖRÜNÜZ.
 
Dünyada belki de  gerçekten ölümsüzlük   iksîri diyebileceğimiz en önemli içecek. Doğru adı “Kombu Çayı”, asıl yazılışı ise “Kombucha”dır. Uzakdoğu’da “çay” kutsaldır. Çeşitli çaylar, insanları uyku ağırlığından koruyup zihinleri açık tutan maddeler olarak önem kazanmışlardır. Öncelikle bu yüzden, Uzakdoğu inancında yaşam ve çay birbirinden ayrılmaz iki kavramdır. Kombuçay’ın asıl öyküsü günümüzden 2.200 yıl öncelere uzanmakta ve o zamanlardan beri Asya’nın bazı yörelerinde geleneksel içecek olarak kullanılmaktayken, MS 414 yılında âniden önem kazanmıştır.Çünkü o yıl, Japon İmparatoru İnkyo’nun ölümcül hastalığına son çare olarak Doktor Kombu hazırladığı bu çayı içirmiştir. İmparator iyileşince, ilk bulunuşundan 6 yüzyıl sonra bilimsel anlamda gün yüzüne çıkan bu mantar çayı dünyanın her yerine Doktor Kombu’nun adıyla yayılmıştır, Kombu-cha (Kombu’nun Çayı).Kombu çayının tüm faydalarını aşağıda sayacağız fakat bilmeniz gereken  dünyanın en ünlüleri bile bu çayı özel olarak kendilerine yaptırmaktadır.gençliklerini, güzelliklerini hatta formları ile sağlıklarını buna borçlu olan binlerce  ünlü bulunmaktadır.
 
Dünyaca ünlü sanatçılar tarafından da tüketiliyor...
Size sadece bir kaçını sayalım.’’Madonna, Halle Berry, Naomi Cambell, Kate Moss, Oliver Stone, Ashley Simpson, Claudia Schıffer ve Orlando Bloom gibi dünya yıldızları güzellik ve gençlik iksiri olarak Kamboçya çayı tüketiyor. Kamboçya çayı yaşayan mikroorganizmaların canlı kültürüdür. Tamamen doğal üretilmiş, pastörize edilmiş ve ısıl işlem görmemiştir. Yüzde 100 ham ve organiktir. Kamboçya çayının içinde enzimler, yardımcı bakteriler, bakteri asitleri, vitaminler doğal olarak bulunur. Kamboçya çayı vücudu zehirlerden temizleyerek vücudun dirilmesini sağlar. Vücut yenilenir, hastalıklarla mücadeleye başlar ve kendi kendini iyileştirir.
 
Kan dolaşımını ve kalp atışlarını düzenler, kanseri önlemeye yardımcı olur, baş ağrılarını düzenler, metabolizmayı uyarır, hücre duvarlarının yeniden oluşmasını sağlar. Hemoroidi tedavi eder. Böbrek faaliyetlerini geliştirir. İnsan sağlığı için sayılamayacak kadar faydası vardır. Bu nedenle de gençlik ve güzellik iksiri olarak adlandırılıyor.’’İş sağlık olunca biliyorsunuz ki her şeyden önce gelir bu sebeple bu ölümsüzlük iksiri diyebileceğimiz kombucha’nın faydalarını okuduğunuzda anlayacaksınız. Diğer tüm ülkelerde gerçekten meşhur olan bu içecek ülkemizde her ürün gibi çok sonraları  anlaşılacaktır. Bizde  gerçekten  ülkemizde bu  çayın öncülüğünü yaparak sizin hizmetinize sunmak istedik. Lütfen  akıl almayacak kadar  sağlığa faydası olan bu içeceği evinizden asla eksik etmeyiniz.Bizi  arayınız kendi kombucha’nızı size kendinize yaptıralım hem de aslını . Kombuçay hayatınıza değişiklikler getirmeden önce, sizin alışkanlıklarınızda bazı değişiklikler gerekebilir. Tecrübelerimize göre pek çok insan Kombuçay içmenin gereği konusunda ikna olmak ister. Ama, bir tedavinin sonucunu sabırla beklemek ne yazık ki kültürel eğitimimizdeki noksanlardandır. Vücudun zehirli maddelerden arındığını fark edemeyip, içime başladıktan bir yada iki hafta sonra bırakanlar vardır. Halbuki, Kombu Çay’ın yüzlerce yıl denenmiş ve yarar sağlamış olduğunu bilmeli ve onu güvenle içmelisiniz.
 
 
BİLMENİZ GEREKENLER DİKKAT
 
Dünya Çay evi olarak  Kambucha Çayı hakkında dikkat etmeniz gerekenleri de size sunacağız. Bu satırları dikkatlice okumanız menfaatinizedir.
1 ) Kambucha Çayı eğer doğru bir şekilde ve hijyenik ortamda üretilmemişse ve bilmediğiniz bir yerden alıyorsanız çok dikkatli olunuz.
2 ) Kambucha çayını bizden de temin edebilirsiniz yada size  evinizde en sağlıklı bir şekilde nasıl yapılır, ne yapmalı, zormu  yada en doğru adım nedir? Bize yazarak  en doğru bilgilere sahip olabilirsiniz.
3 ) Piyasada bulunan Kambucha mantarı, kültürü, suyu, çayı,  özü vs... çok kalitesi düşük mantar ve  sahtekarları gerçekten çoktur dikkat ediniz.
4 ) Sakın herkese hemen  verilen hesap numaralarına para yollayıp kandırılmayınız.
 
TÜM FAYDALARI NELERDİR?
 
Stresin giderilmesinde.
Dinç kalmada ve vücudu zinde tutup mutlu olmada.
Cilddeki kırışıklarda ve çatlaklarda ve derinin dökülmesinde.
Nefes alma zorluklarında.
Çabuk yorulan  bedenin dinçleşmesinde.
İçerisinde; vücuda faydalı metabolikler, enzimler, mineraller, vitaminler ile faydalı bitkiler ve mayalar doğal halde bulunurlar. Kambucha   %100 doğal, ham ve canlıdır. Faydalarının tamamını aşağıda size sayacağız.
Erkeklik gücünün artmasında.
Kadın erkek cinsel soğukluklarda.
Vücuda zarar veren maddelerin sıvı olarak dışarı atılmasında.(Ürik asit, kolestrol, yağ birikintisi, ilaç kalıntıları, ödem ve diğer zararlı toksin maddeler)
Bağışıklı sistemini güçlendirilip, vücut direncinin arttırılması, vücudun hastalıklardan korunması, ve hastalıklarla mücadele etmesinde .
Enerji artışı sağlayarak, vücut performansının yükseltilmesinde
Tüm salgı bezlerini ve hormon savunmasını uyarır.
Vücutta sağlıklı bir pH dengesi sağlar.
Metabolizmayi uyarır.
Kan damarlarının genişlemesi, kan dolaşımının hızlanması, hücrelere bol oksijen taşınması ve metabolizmanın hızlandırılmasında
Kan değerlerinin normalize edilmesi, kan şekerinin sabitlenmesi ve tansiyon düzeninin sağlanmasında
Kanserden korunmada ve tümörlerin yok edilmesinde
Kalp damar hastalıklarında(Kardiyak kasının güçlenmesi, damar sertliği, damar bozuklukları,varis vb.) Kalp atış ritmini düzenler.
Yüksek tansiyonu düşürür, huzursuzluğu yatıştırır.
Astımı tedavi eder, astım krizlerini giderir.
Kan şekeri seviyesini sabitleyerek, şeker hastalığını tedavi eder.
Alerjileri hafifletir ve zamanla giderir.
Sertlesmiş karaciğeri yumuşatır ve yeniler.
Tüm genetik rahatsızlıklılarında.
Böbrek faliyetlerini geliştirir.
Kanseri önler ve tedavi eder.
Antioksidant nedeniyle oluşan radyasyona karşı koruyup serbest radikallerle savaşır.
Hücre duvarının yeniden oluşumunu sağlar.
Doku sertleşmesini (multiple scloris; MS) tedavi eder.
Damar sertliğini (arterioscloresis) tedavi eder.
Elastikiyet sağlar ve gevşek eklemleri kuvvetlendirir.
Mafsal iltihabi (arthritis) ve romatizmaya iyi gelir.
Gut hastalığına iyi gelir.
Böbrekteki ve idrardaki kumu döker, safra kesesi taşlarını düşürür.
Vücuttaki ürik asit ve kolesterolü suda erir hale getirerek vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Peklik (kabızlık) problemini giderir.
Hemoroidi tedavi eder.
Yorgunluk bitkinlik ve sinirliliği giderir.
Herpes virüsünün soğuk algınlığı ağrılarını ve uçuk oluşturmasını engeller.
Sigil ve Dysplastik lekeleri yok eder.
Anjine çare olur.
Epstein-Barr virüsüne dayanan kronik yorgunluk hissini tedavi eder, öpüşme hastalığı(mononucleosis) iltihaplanmasını iyileştirir.
Kan sayımını normalize eder.
Akciğerlerdeki bronşiti, öksürük ve balgamı gideririr.
Bademcikleri tedavi eder (sirkeleşmiş çay, gargara şeklinde kullanılabilir).
Kan damarlarını genişleterek ve kardiak kasını uyararak kalp problemlerini giderir.
Adale ağrılarını giderir.
Baş ağrılarını yok eder.
Uykusuzluğu giderir.
Mikrobik ishali durdurur.
Koliti tedavi eder.Koruyucu bağırsak mikroplarını sağlayan sağlıklı bakteriler ve kolon oluşturur.
Saç uzamasına yardım eder, kelliği engeller, gri saçın rengini koyulaştırır.
Görüşü kuvvetlendirir.
Korneada oluşan formasyonları ve kataraktı giderir.
Vücut ağırlığını düzenler, yağları yok eder.
Susuzluğu giderir ve egzersiz sıraıindaki performansı artırır.
Mantar türü enfeksiyonlara karşı savaşır.
Kapsamındaki antivirütik ve antibiyotik özellikler sayesinde iltihablı durumları yok eder.
Cinsel potansiyeli canlandırır.
Menapoz rahatsızlıklarını düzene sokar.
Deri üzerindeki yaraları tedavi eder.
Ciltteki kırışıklıkları, çilleri ve kahverengi lekeleri yok eder.
Deri nemlendiricisi görevi görür, (Kombucha çayı içilerek kullanırken cilde faydalı ise de,deri dışından tatbik edildiğinde de çok etkilidir. Fazla mantarlar blenderdan geçirilerek harika bir cilt bakım kremi elde edilmiş olur.)
Deriye spreyle ya da sürülerek uygulandığında antibakteriyel asit tabakası görevi görür.
Sirke formundaki çay, sivrisinek ve pire ısırıklarından, egzamadan ve zehirli bitki dikenlerinden dolayı oluşan kabartıları yumuşatıp rahatlatır.
Sirke formundaki çay, saçlar şampuanladıktan sonra durulama suyu ile kullanılırsa çok güzel parlak saçlar oluşur ve saç telleri kalınlaşır.
Bağırsak florasının güçlendirilmesi ve bağırsak düzeninin sağlanmasında(Bağırsak iltihabı, kolit, ishal, kabızlık, hemoraid(basur), bağırsak parazitleri vb. )
Vücut ağırlığının düzenlenmesi ve yağların yok edilmesinde
Sinir sisteminin düzenli çalışmasında, huysuzluk ve stresin yok edilmesinde, panik atak, depresyon, uyku bozuklukları, baş ağrıları, migren, sinüzit, mutsuzluk, kronik yorgunluk, ve halsizlik problemlerinde
Solunum bozukluklarında(Solunum yetmezliği, astım, bronşit, tüberküloz, kronik öksürük, horlama, nefes darlığı, solunum yolları tıkanıklığı ve alerjik rahatsızlıklarda)
Kas ve eklem rahatsızlıklarında(Kas ağrıları, kramp, bacaklarda ağrı ve yorgunluk, eklem iltihabı, romatizmal hastalıklar, artrit, gut, kireçlenme ve tendon problemlerinde)
MS(Multipl Skleroz) sspe, Parkinson, epilepsi, Alzheimer ve şizofrenik rahatsızlıklarda
Cinsel performans artışı ve cinsel problemlerde, adet düzensizlikleri ile adet sancılarının giderilmesinde, menapoz dönemi problemlerinde
Mikrobik ve virütük rahatsızlıklarda(herpes virüsü, gribal enfeksiyonlar, nezle, alerjik rahatsızlıklar, ateşli rahatsızlıklar ve soğuk algınlığı)
Karaciğerin güçlendirilmesi ve karaciğer bozukluklarında(karaciğer yağlanması, kacraciğer büyümesi, hepatit, siroz ve enzim bozuklukları)
Hormonal denge sağlanmasında, salgı bezleri düzensizliklerinde(troid,tükrük bezleri, pankreas rahatsızlıkları, çölyak, Behçet hastalığı ve hormon bozukluğu)
Görmenin güçlendirilmesinde, görme bozuklukları ve göz iltihaplarında
Kulak burun boğaz sağlığı için(anjin, faranjit, bademcik iltihabı, ses kısıklığı vb.)
Böbrek rahatsızlıklarında, böbrek ve safra kesesi taşlarında, prostat ve idrar kaçırma problemlerinde
Cilt güzelliği ve cilt bakımında, selülit ve kırışıklıkların giderilmesinde, cilt rahatsızlıklarında, egzama, sedef, alerjik cilt hastalıkları ve iyileşmeyen yaralarda
Saç ve tırnak sağlığı için önemli bir destekleyici gıdadır.
Comboucha; Vücudumuzun destekleyicisidir. Adeta vücudun ateşleme bujisidir.
 
KAMBUCHA neler yapabilir?
 
Comboucha; bir katkı, ilaç yada tıbbi bir madde değildir.
Basitçe; comboucha genel olarak insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan ve vücudun doğal dengesinin korunmasına yardımcı olan, bozulan doğal dengenin yeniden kurulmasını sağlayan olağanüstü bir gıdadır.
Düzenli bir egzersiz gibidir.
Comboucha sağlıklı yaşam stili desteğidir.
Vücudun sağlıklı olması için doğal savunmasını güçlendirir.
Comboucha adaptojenik yeteneğe sahiptir.
Bu yetenek comboucha yı sağlık özellikleri bakımından oldukça önemli kılmaktadır.
Onun adaptojenik etkisi en çok karaciğerde, kanda, sindirim sisteminde, boşaltım sisteminde ve deride görülmektedir.
Metabolik dengeleme ve detoksifikasyon şeklide combouteanın en önemli fonksiyonudur.
Basitçe söylemek gerekirse, kambucha  kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
 
Yan etkiler?
 Comboucha %100 doğal bir besindir. Kullanmaya yeni başlayanlar tat ve kokusuna alışmaları için azar azar içerek başlamalıdır.
Comboucha içerisindeki gulukronic asit vücudu zehirli maddelerden temizler. Vücudumuzdaki zehirli maddeler vücudumuzu terk ederken ve ölü hücreler dışarı atılırken insan için için bir rahatsızlık hali hissedebilir.
Bu zehirler vücudu terk ederken, sindirim sisteminde değişmeler, nefesin kötü kokması, hafif baş dönmesi, baş ağrısı ve midenin hafiften bulandığı görülebilir. Bunun adı iyileşme krizidir.
Comboucha’nın tıbbi tedavi ile hiçbir zıt yönü tespit edilmemiştir.   
Yetkili Alman sağlık departmanı  ‘’(Amerikan FDA Food and Drug Administration kurumu ile ortak çalışan bir kurumdur)  yetkilisi Prof.Dr. F.Staip (Robert-Koch Institute of the German Public helath department) Kombucha, keşfedildiği günden bu yana olan tarihi süreçte, yan etkisi görülmeyen faydalı ve koruyucu maddeleri içinde bulunduran doğal bir içecektir,demektedir.
Mide ülserinde ve asit problemlerinde kullanılması uygun değildir.
 
İçindeki  Maddeler  ve  O Maddelerin Faydaları
 
BURAYI TEK TEK MUTLAKA OKUYUNUZ Kİ KOMBUCHANIN   ŞAHASERLİĞİNİ ÖĞRENİN
 
ORGANİK ASİTLER
Glukuronik Asit :   Detoksifikasyon (zehirlerden arındırma) ve kanın temizlenmesi için gereklidir. Zehirli maddeleri suda eritir ve dışarı atar. Vücuttan attığı zehirli madde sayısı 200’ün üzerindedir. Temel görevi vücudu zehirlerden arındırmaktır.
Hyalüronik Asit :   Tüm cilt gençleştirici kozmetik ürünlerin ana maddesidir. Cildin bileşenleri için çok önemlidir. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları azaltır. Cildi nemlendirir ve gençleştirir.
Glukonik Asit :   Vücudun direncini arttırır. Vücudu enfeksiyonlara karşı korur.
Laktik Asit :   İnsan hücresi metabolizmasında büyük rol oynar. Güçlü bağırsak sistemi için gereklidir. Yabancı organizmalar ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.
Asetik Asit :   Vücuttaki yağ, mukoza artıkları ve balgam depolarını parçalar. Yabancı organizmaları ve zararlı mikropların yaşamasını engeller.
Asetoasetik Asit :   Önemli bir biyokimyasal bileşiktir. Enerji için kullanılır.
Amino Asit :   Proteinleri oluşturan temel yapı taşlarıdır.
Karbonik Asit :   Sindirime yardımcı olur. Eksikliği sindirimi zorlaştırır.
Tannik Asit :   Anti-vüritik ve anti-bakteriyeldir.
Folik Asit :   Kemik iliğinin alyuvar üretmesi için gereklidir. Bebeklerin anne karnındaki beyin ve omurilik oluşumu sürecindeki doğabilecek sakatlıkların oluşmasını engeller. Dünya sağlık örgütü tarafından insan geleceği için en önemli bileşenler listesine alınmıştır.
Sitrik Asit :   Gıdaların ve çeşitli organik maddelerin dayanıklılığını arttırır.
Usnik Asit :   Anti-Bakteriyel özelliklerden dolayı, antibiyotik olarak kullanılır.
Benzoik Asit :   İstenmeyen bazı mayaların, küflerin ve bakterilerin üremelerini engeller.
Chondroitinsülfat Asit :   Kıkırdak, kemik ve kan damarlarımızda bulunan ana maddedir. Avrupa’da yaygın olarak, eklem ve kıkırdak sorunlarına karşı destekleyici olarak kullanılır.
Mukoitinsülfat Asit :   Yapı taşı görevini yapar.
Oksalik Asit :   Bitki kökenli organik asittir. Vücutta önemli görevleri vardır.
Süksinik Asit :   Doğal bir bileşiktir. Vücutta önemli görevleri vardır.
Bütrik Asit :   Hoş kokulu bir yağ asitidir. Lezzet arttırıcıdır.
Dekanoik Asit :   İlaç sanayiinde sıkça kullanılan bir organik asittir. Metabolizma için gereklidir.
Hekzanoik Asit :   Organların düzenli çalışması için önemlidir.
 
ORGANİK BİLEŞİKLER
İtakonik Asit :  Organik bir bileşiktir. Vücuda faydalı metaboliktir.
Heparin :  Karaciğer tarafından üretilir. Damarlarda pıhtı çözücü olarak kullanılır.
Enzimler :  Metabolizmayı ve özümlemeyi kolaylaştırır. Uygun bir sindirim sağlarlar. Maya enzimleri, vücutta yaşayan mikroorganizmalarla ve enfeksiyonlarla savaşırlar.
Protein :  Hücrenin yapı taşıdır. Vücut gelişimi için mutlak gereklidir.
Kafein :  Merkezi sinir sistemine etki eder. Beyine giden ve beyinden gelen mesajları hızlandırır.
Polifenoller :  Antioksidan karakterlidirler. Dolaşım sistemi hastalıkları ve kanser riskini azaltmaya yardımcı olurlar.
 
MİNERALLER
 
B1 Vitamini :   Eksikliğinde; iştahsızlık, depresyon, yorgunluk, sindirim rahatsızlıkları, kas ve sinir rahatsızlıkları, beri beri hastalığı oluşur. Ayrıca eksikliği ciddi kalp sorunları oluşturabilir. Mafsal iltihabı, arteriosclerosis ve kanseri engeller.
B2 Vitamini :  B2 vitamini antioksidan etkiye sahiptir. Kan hücrelerinin oluşumu için gereklidir. Kataraktı önleyicidir. B2 vitamini saç ve cilt sağlığı için faydalıdır. Kanseri önler.
B3 Vitamini :  B3 vitamini sağlıklı sinir sistemi için gereklidir. Pelagrayı önler. Migreni geçirir. Kan dolaşımını düzenler, sağlıklı bir deri sağlar. Şizofreni ve diğer zihinsel hastalıklarda tedavi edici rol oynar.
B5 Vitamini :  Eksikliğinde; deride yaralar, saç dökülmesi ve sinir sistemi bozuklukları görülür.
 
B6 Vitamini :  Eksikliğinde; aşırı stres,depresyon,ruhsal dengesizlik, sinir iltihabı, kansızlık, göz ve ağız çevresinde ağrılar ve yaralar, zayıf bağışıklık, kolayca hastalanma, kaşıntı, uykusuzluk ve baş ağrıları görülür. Özellikle hormonal denge için çok önemlidir.
B12 Vitamini :  Bu vitamin eksikliğinde; yürüme bozukluğu, yorgunluk, depresyon, sindirim bozuklukları, baş dönmesi, karaciğer büyümesi, göz bozuklukları, baş ağrıları, dil enfeksiyonu, stres, zor nefes alma, hafıza kaybı, kalp çarpıntısı, kansızlık ve omurilik yıpranması görülebilir.
C Vitamini :  Vücut direncini sağlar. Eksikliğinde; Skorbüt hastalığı, dişeti kanaması, iştahın azalması, halsizlik ve enfeksiyonlara karşı direncin azalması görülür.
 
BAKTERİ VE MAYALAR
Gluconacetobacter Kombuchae (bakteri) :   Asetik asit, glukonik asit ve mantar üretir.
Zygosaccharomyces Kombuchaensis (maya) :  Bilim adamları tarafından kombucha için tanımlandırılmış ve literatüre geçmiştir.
Acetobacter :   Asetik asit, glukonik asit ve mantar üretirler.
Saccharomyces Boulardi :   Kombuchadaki en çok bulunan  ortak maya çeşididir.
Brettanomyces :   Asetik asit üretirler.
Lactobacilus–Pediococcus :   Anaerobik(oksijensiz) olarak laktik asit üretirler.
Acetobacter Xlinum :   Acetobacteraceae ailesinden, çubuk bakteriler içeren cinstir.
Acetobacter Xlinoides :   Hastalık üretmeyen bakteri genleri taşıyan bir türdür.
Saccharomycodes Ludwigii :   Önemli bir maya türüdür. Sacchoromycetes olarak ta bilinir.
Schizosaccharomyces Pombe :   Kanser, kontrolsüz hücre bölünmesi olduğu için bu maya türünden kanser tedavisinde faydalanılır.
Zygosaccharomyces :   Saccharomycetaceae familyasına ait bir maya cinsidir.
Saccharomycodes Apiculatus-Bacterium Gluconıcum Acetobacter Ketogenum.
 
KANSERİN TEK YAŞAYAN DÜŞMANI KOMBUCHA
Eski alman Cumhurbaşkanının eşi olan Dr. Veronika Carstens (1987), “Doğadan Gelen Yardım-Kansere Karşı İlaçlarım” başlıklı seride Kombucha’yı şu sözlerle tavsiye etmektedir: “Kombucha organizmaları zararlı maddelerden arındırır ve metabolizmayı iyileştirir; bu vücudun savunma kapasitesini iyileştirir.Hollanda’dan Ermelo’dan Doğal İyileştirme Uzmanı olan  A.J.Lodewijkx (Homepage: http://www.ngab.nl) onun çok tavsiye edilebilen kitabı olan “Kansersiz Hayat” adlı kitabında (Hollandaca ve Almanca dillerinde mevcuttur).
Kombucha hakkında şunları yazmaktadır: “Kombucha mantarı, güçlü antiseptik özelliklere sahiptir. Çay, salgı sistemini temizler ve zararlı maddelerin atılma kapasitesini iyileştirir; ürik asit nötralize edilir ve Kombucha çayı vasıtasıyla atılır. Bu nedenle, bu çay, gut, romatizma, arterit, böbrek taşları, bağırsaktaki kötü bakteriler fakat özellikle de erken dönemlerdeki kansere karşı mükemmel bir ilaçtır çünkü Kombucha mantarı hastalığa neden olan vücuttaki zararlı maddeler (endobionts) üzerinde güçlü bir etki yapmaktadır. Görmüş olduğumuz gibi, pH olumsuz bir şekilde değiştiği zaman alyuvarların atılmasını sağlayan bu zararlı maddelerdir (endobionts). Bütün metabolik hastalıklarda ve kanserde, Kombucha, vücudun zararlı maddelerden arındırılması için eşsiz bir içecektir. Kombucha metabolizmada oluşan artık maddeleri vücuttan atar ve bu şekilde kanın pH’ını normalleştirir.
Dünya-çapındaki “Çocuk ve Gençlik Köyleri” ‘nin kurucusu olan Gottfried Mueller, Kombucha çayını şöyle övmektedir: “Cennetten gelen bir armağan, özellikle de sağlık acil durumları için” (“Salem-Yardım” 15, No. 3, Ağustos 1987, sayfa 2).
 
DİKKAT
Comboucha’nın kendine has kokusu ve tadı vardır. Soğuk içilince lezzeti ve tadı artar. Ancak;
Comboucha’nın bu doğal tadını beğenmeyenler ve içmekte zorlananlar doğal meyve suları ile karıştırarak
içebilirler.
Comboucha canlı üründür. Buzdolabında saklanmalıdır. Buzdolabından çıktığı soğuklukta içemeyenler
ortam sıcaklığında ısıtarak içebilirler.
Özellikle hastalar üşütmemek için buna dikkat etmelidirler.
Açılan şişeler o hafta içerisinde tüketilmelidir.. Ayrıca şişelerin kapakları sıkıca kapatılmalıdır.
Hangi yaştaki  kişiye ne kadar verilmelidir. Aşağıda çizelgeye bakınız. Sağlıklı olmak yada
hastalıklar için öğünler aynı olmakla ölçekler değişiktir.
Lütfen buna çok dikkat ediniz........
 
NASIL İÇİLMELİDİR?
İçimi çok önemlidir. Lütfen burayı çok iyi okuyunuz.
Kombucha öncelikli olarak sağlığımızı korumak için içmeliyiz.
Kullandıkça vücut performansımızın arttığını, enerji dolu olduğumuz ve sağlıklı yaşadığımız görülecektir.Tüm kötü alışkanlıklarımızdan doğan ve vücuda giren  zararlı tüm zehirli maddelerin vudüttan atılmasını çok çabuk sağlar.
Comboucha’nın kendine has bir tadı ve kokusu vardır. İçmeye yeni başlayanlar, tadı ve kokusuna alışmak için günde 1 su bardağı(200ml) içerek başlayabilirler. Günde bir bardak Comboucha içerek başlamak mutluluğumuzu arttıracaktır.
Günde 1 su bardağı 1 hafta süresince içildikten sonra, ikinci haftadan itibaren 2 su bardağı içilmelidir. Bir sabah bir akşam. Yemeklerden sonra.
Daha rahat bir uyku için yatarken 1 su bardağı içmek vücudumuzu zinde tutacaktır.
 
KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTULMAK İÇİN
Sabah ve akşamları bir su bardağı içilecek. Asla ara verilmeyecek hatta yatarken de 1 çay bardağı içilirse rahat bir uyku uyumasını sağlayacak. En az 6 ay hiç bırakılmazsa vücudun zarar gördüğü her uzuv ve organ eski sağlığına kavuşacaktır. Bence bir ömür boyu içilmesinde büyük faydalar vardır.
 
ZAYIFLAMA İÇİN İÇİLİYORSA
Fazla kilo problemleri olanlar, yemeklerden 30 dakika önce 1 su bardağı comboucha içmelidirler(Ayrıca bol bol ılık su içiniz ve yürüyünüz, diyetinize dikkat ediniz)
 
ŞİŞMANLAMAK İÇİN İÇİLİYORSA
İlk hafta günde bir su bardağı ikinci haftadan sonrada, kilo almak isteyenler her yemekden sonra 1 su bardağı içmelidirler.
 
SİNDİRİM PROBLEMİ İÇİN İÇİLİYORSA
Aynı şekilde içilir ve sindirim problemi olanlar tok ve sütlü gıdalardan sonra içerlerse daha hızlı sonuç alırlar.
 
DİABET HASTALARI
Diabet hastaları  (kuşburnu Comboucha ürünümüz önerilir) aç karnına 1 su bardağı içip tam 30 dakika sonra yiyip içmelidirler.
 
AĞIR GEÇEN HASTALIKLARI OLANLAR
Ağır seyreden hastalıklarda vücut direncinin kazanılması için günde 3-4 su bardağı içilebilir.
 
GRİBAL ENFEKSİYONLARDA ( NEZLE- GRİP - FARANJİT )
Gribal enfeksiyonlarda ve vücudu halsiz hissettiğimiz zamanlarda içme miktarını arttırarak vücut direncimizin yükseltilmesini sağlayarak hastalanmanın önüne geçilebilir.Günde 3 su bardağı içilebilir.
Bir defada içilecek miktar, yaş gruplarına göre aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.
Bu tablo dünyaca ünlü, Kombucha otoritesi W.Günther Frank’ın önerdiği tavsiye niteliğinde bir defada içilecek miktarlardır.
 
 
1 yaş                               20 ml (1/3 çay bardağı)
2 yaş                               40 ml (2/3 çay bardağı)
3-4 yaş                            50 ml (1/2 çay bardağı)
5-9 yaş                            75 ml (1 çay bardağı)
10-14 yaş                     100 ml (1/2 su bardağı)
15-17 yaş                     150 ml (3/4 su bardağı
18 yaş ve üzeri             200 ml (1 su bardağı )
 
 
© Copyright 2017 Yazılım ve Tasarım NoyaWeb