Dünya Çay Evi Gıda San ve Tic A.Ş
Golden Pu-erh Çayı
Golden Pu-erh Çayı

Çin’in Yunnan yakınındaki Pu-er bölgesinde yetişen ve Çin’in mucizesi olarak kabul edilen Golden Pu-er zengin, yumuşak ve uzun süre damakta kalana aromasıyla en özel çaylar arasında yer alır.

31,90 TL

Gr

Sipariş Özetiniz

           Sipariş Toplamınız :
,00 TL
            Kargo Bedeli          :
,00 TL
            Ödeme Tutarı        :
,00 TL
   
Puer çayının yaklaşık 700 senelik tarihi var. Bu çayın iki çeşidi vardır: Sheng Pu-erh (yeşil) ve Shou Pu-erh (koyu/siyah). Sheng puer fazla işlem görmediğinden preslenir. Bu çay rengini, tazeliğini ve faydasını korur. Rengi yeşil olduğundan bazıları unu yeşil çayla karıştırabilir. Tabi zaman geçtikçe rengi daha koyuya değişe bilir, ama kalitesi eksilmez.
 
Shou pu-erler (siyah çay) hızlandırılmış fermentasyon ürünüdür. İnsanın zamanı kandırmak isteyerek, hızlı çay elde etme yöntemidir. Shou puer, sıcaklık ve nem koşulları kontrol edilerek, cameliya yapraklarını ( çay bitkisi) hızlı fermentasyon görerek eldeedilen çay türüdür. Bu işlemi gören yapraklar koyulaşarak siyah renge dönüşür. Sheng pu-erden daha az faydalı madde içerir.
 
İçindekiler: Organik Pu-er (Pu-erh) çay yaprağı
 
Yapılışı :  75  ila  85 ºC   sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 2 çay kaşık koyularak   5  dakika  demlenirse muhteşem bir dem ve görüntü ile birlikte tat  alırsınız. 2 defa demleyebilirsiniz.
 
Net: 50 gr  
 
Kaç Fincan çıkar:   30 fincan
© Copyright 2017 Yazılım ve Tasarım NoyaWeb