Dünya Çay Evi Gıda San ve Tic A.Ş
Darjeelıng Özel Çayı Darjeelıng Özel Çayı Darjeelıng Özel Çayı Darjeelıng Özel Çayı
Darjeelıng Özel Çayı

Darjeeling çayı, Hindistan’ın Darjeeling bölgesinde Himalayaların eteğinde, 600 ile 2000 metre rakımlarda yetişiyor ve ismini de buradan alıyor. 

39,90 TL

Adet

Sipariş Özetiniz

           Sipariş Toplamınız :
,00 TL
            Kargo Bedeli          :
,00 TL
            Ödeme Tutarı        :
,00 TL
   
Güçlü dağ güneşi ve düşük gece sıcaklıkları çay yapraklarının yavaş bir şekilde büyümesine neden oluyor ve bu da bu çayın kendine özgü yumuşak bir aromaya sahip olmasıyla sonuçlanıyor.Darjeeling çayı serin ve nemli iklim, toprak, yağış ve eğimli arazi gibi etkenler sayesinde emsalsiz “Misket üzümü” tadını ve zarif buketini veriyor. Berrak deminden ve açık renginden dolayı çayların şampanyası olarak da adlandırılan, tezatların yarattığı bir lezzet olan Darjeeling çayı her yıl çok sınırlı miktarda üretilmekte olup dünyadaki en iyi ve en pahalı çaylar kategorisinde yer alıyor Darjeeling çayı ilk günkü tazeliğini korumasını sağlayan 250 gr lık şık metal ambalajıyla hem kendiniz hem de sevdikleriniz için nadide bir hediye alternatifi oluşturuyor.
 
İçindekiler: Siyah çay,  
 
Yapılışı :  95 ºC   sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 2.5 çay kaşığı koyularak  5 dakika arası demlenirse muhteşem bir dem ve tat alırsınız. 
 
Net: 50 gr  
 
Kaç Fincan çıkar: Ortalama 35 fincan 
© Copyright 2017 Yazılım ve Tasarım NoyaWeb